דלג לתוכן העמוד

תיאטרון אגדה , תיאטרון מעוטף עזה, הוא תיאטרון ילדים הנודד בכל הארץ עם חזון של הנחלת תרבות איכותית בפריפריות.  התיאטרון מציג הצגות ילדים איכותיות עפ"י ספרים, ירידים והפעלות. (איפור פנים, בלוני צורות, סדנאות ג'אגלינג, בועות סבון ענקיות, בובות ענק, ביתנים, פעילויות יצירה ועוד...).

אנו שמים דגש בהצגותינו על מסרים ערכיים וחינוכיים לילדים, על עברית תקינה, חריזה ושפה גבוהה ועשירה.

הצגות התיאטרון מושקעות מאוד בהפקתם, החל מתלבושות מעוצבות ומקוריות, הפקות מוסיקליות מרשימות ותפאורות מתחלפות עשויות עבודת יד.

תיאטרון אגדה הוקם על ידי אשוש אפרת המנהלת האומנותית, השחקנית, הרקדנית, האמנית והיוצרת, בוגרת בית-הספר הגבוה לאומנויות הבמה בית צבי. ואסף פנונו מנהל השיווק תפעול ולוגיסטיקה. כאמנית וכיוצרת, אפרת בעצמה יצרה תפאורה איכותית בדיוק לפי דמיונה וצרכיה. כל פרט בהצגה זוכה להתייחסות מרבית המותאמת לרקע, לדמויות, לאופי ולזמן של העלילה. ישנה שימת לב מרובה לטקסט, לתפאורה, לתלבושות, למוזיקה ולכוריאוגרפיה ולמשחק מעל הכול. תיאטרון אגדה שם דגש על רמה אומנותית גבוהה ומוצג בלשון גבוהה, עשירה, תיאטרלית ותקנית ומביא את הקהל הצעיר לחוויה אסתטית ומעשירה, בעלת מסרים חינוכיים המעודדים מחשבה ופתרון, קונפליקטים המעצבים את עולמם של הילדים ומסייע לו בהתמודדות החברתית. 

הצגות הילדים של התיאטרון אושרו על ידי סל תרבות ארצי ופמי תרבות לפריפריה ומאושרות בניטו טק ספריות. שמו של התיאטרון לא נבחר במקרה, אפרת משוגעת על סיפורים ואגדות, והמשפט שליווה אותה כל חייה הוא "אם תרצו אין זו אגדה." מאז שהיא זוכרת את עצמה, אפרת שרה ורוקדת על במה. כבר מגיל שלוש הייתה לוקחת את המיקרופון ומקפיצה את הקהל. לכן מגיל צעיר מאוד למדה תיאטרון, מחול ואומנות בחוגים שונים, במגמה בבית הספר ובסדנאות אצל מיטב המורים מבתי הספר בית צבי יורם לוינשטיין וניסן נתיב.